Erzurum Avukat Hizmetleri

Erzurum Avukat

Erzurum Avukat hizmetleri konusunda yıllardır süren kalite ve tecrübemizle Erzurum ilinde de yürütmekteyiz. 

Hukuksal sorunumuzu göz ardı etmeyin. Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlık ile iletişime geçerek süreci profesyonel bir şekilde yönetmeye başlayabilirsiniz. Hukuki ihtiyaçlarınızı anlamak ve çözmek için uzman ve deneyimli ekibimiz her zaman yanınızda.

Hukukun karmaşıklığına rağmen size rehberlik etmek ve bilgilendirmek için buradayız. İhtiyacınız olan hukuki yardımı sağlamaktan memnuniyet duyarız. 

Telefon: (0446) 606 06 24

Erzurum Avukat Hizmetleri Nasıl Sağlanmaktadır?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Erzurum, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Şehirde yaşayan bireylerin zaman zaman hukuki sorunlarla karşılaşmaları mümkündür ve bu tür durumlarda profesyonel bir avukatın yardımına ihtiyaç duyabilirler.
Herhangi bir hukuki danışmanlık hizmeti almak istediğinizde öncelikle Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlık Ofisimize ait  (0446) 606 06 24 telefon numarasını arayarak danışmanlık almak istediğiniz konu hakkında ön görüşme yapmanız uygun olacaktır.

Bu aşamadan sonra hukuki konunuzun niteliğine göre alanında uzman avukatımız gerek dosya üzerinden gerekse de yüz yüze sizinle irtibat kurarak hukuki süreçle ilgili yol haritasını çıkaracak, haklarınızı korumak için  tüm yasal yolları kullanacaktır.

Erzurum’da Duruşmaları Nasıl Takip Ediyorsunuz?

Davalarınızı sıkı sıkıya takip ediyor, duruşma tarihlerinizi günler öncesinden biliyoruz. Duruşma tarihi geldiğinde ofisimizden avukat arkadaşımız haklarınızı savunmak için  Erzurum Adliyesinde hazır bulunuyor ve menfaatleriniz doğrultusunda önceden el edilen delil, bulgu ve hazırlanan savunmayı mahkemede sunuyor.

Erzurum Avukat Hizmetini Neden Sizden Almalıyım?

Ofisimizde farklı alanlarda uzmanlaşan birden fazla avukat bulunmaktadır. Yasal sorununla ilgili avukatlarımız işbirliği yaparak haklarınızı savunmak için ortak fikir yürüterek lehinize olan tüm doneleri ortaya çıkardığı gibi hakkınızda isnat edilen suçlamaların yersiz olduğuna ilişkin tüm verileri, açıkları ve doneleri ortaya koyar.

Tüm avukatlarımız aynı zamanda iletişim eğitimi alarak duruşmalar esnasında etkileyici ve net bir yaklaşımla sizi sonuna kadar savunur.

Erzurum Avukat Hizmeti Görüşmeleri Nasıl Sağlanır?

Konu hakkında telefon ile görüşme sağlandıktan sonra haftanın belirli gün ve saatinde Erzurum ilinde randevulaşılarak yüz yüze görüşme sağlanır. 

Bunun yanı sıra duruşma öncesınde davanızın konusuna göre birden çok görüşme sağlandığı gibi davanın niteliğine göre birden fazla avukat ile de duruşmada savunmanız yapılabilir.

Erzurum En İyi Avukat

Erzurum En iyi Avukat konusunda sunulan bilgiler taraflı yanlı ve aldatıcıdır. Erzurum En iyi Avukat olarak nitelendirilecek herhangi bir performans ölçütü yoktur. Lütfen Erzurum En iyi Avukat Listesi vb. aldatıcı söylemlere itimat etmeyiniz. Avukatınızla kendiniz görüşerek, çevrenizden veya araştırmalarınızdan edindiğiniz bilgiler neticesinde karar veriniz. 

Erzurum Avukat Listesi

Erzurum Avukat Listesi Erzurum Barosuna kayıtlı avukatlar olabileceği gibi Erzurum ilinde faaliyet gösteren diğer avukatlarıda kapsayabilir. Erzurum Avukat Listesi konusunda en güncel ve doğru bilgi Erzurum Barosundan tedarik edilebilir.

Erzurum Avukat Numaraları

Erzurum avukat numaraları konusunda Erzurum ilinde de faaliyet yürüten Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlığa ait (0446) 606 06 24 nolu telefondan 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz.

Bunun dışında hizmet veren avukatlar konusunda aramam motorlarında araştırma yaparak hizmet saatlerine  göre avukat numaralarına ulaşabilirsiniz.

Erzurum Boşanma Avukatı

Erzurum Boşanma Avukatı konusunda t Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlığa ait (0446) 606 06 24 nolu telefonu arayarak tüm bilgilere ulaşabilir. Boşanma davanızı menfaatleriniz doğrultusunda yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Erzurum İlgili Kurumlar

Erzurum Adliyesi

Adliye binaları, mahkemelerin faaliyet gösterdiği ve hukuki işlemlerin yürütüldüğü yerlerdir. Savcılıklar, mahkemeler, icra daireleri ve diğer hukuki hizmetlerin verildiği birçok farklı birim bu binalarda olabilir.

Erzurum Adliyesi, şehrin hukuki işlemlerinin yapıldığı yerdir. Bu tür binalar, yerel yasal süreçlerin yürütülmesine yardımcı olur ve hukuki sorunlarla ilgili mahkeme kararlarının alınmasına, suçluların yargılanmasına ve adaletin sağlanmasına yardımcı olur. Her adliye, bölgenin yargı ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur ve farklı mahkeme türleri (örneğin asliye hukuk mahkemeleri, ceza mahkemeleri ve aile mahkemeleri) gibi belirli görevleri yerine getirebilir.

Erzurum Adliyesi Muratpaşa Mahallesi, Yönetim Cad., 25100 Yakutiye/Erzurum adresinde faaliyet göstermektedir.

Telefon Numarası: 0442 235 75 35 

Erzurum Bölge İdare Mahkemesi

20.07.1982 tarihli Bölge İdare Mahkemelerinin kurulması kanunu ile Erzurum Bölge İdare Mahkemesi, Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü Sağlık Grup Başkanlığı ve Milli Eğitim Saymanlığı ile birlikte Erzurum Kalesi yanında Esat Paşa Yokuşunda bulunan binada hizmet vermeye başladı.
 
Yaklaşık dört yıl bu yerde çalıştıktan sonra 1986-1987 yıllarında hastaneler caddesinde bulunan Zirai Donatım Bölge Müdürlüğü Binasında çalışmaya devam etti.
 
1991 yılında Cumhuriyet Caddesi’nde Yakutiye Belediyesi’nin arkasında bulunan Özel İdare Binasında hizmet vermeye devam etti.
 
1997 yılında Özel İdare Müdürlüğü, yeni bir hizmet binası inşa ederek Eski Hükümet Konağı’nı boşalttı. Bununla birlikte, Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı bu binayı kirasız hazine tahsisli olarak Başkanlığımıza tahsis etti.
 
Erzurum Bölge Mahkemesi 15.07.2004’te yeni bir idare mahkemesi kuruldu ve Bölge İdare Mahkemesi, 1 ve 2. İdare Mahkemesi ve Vergi Mahkemesi olarak hizmet vermeye devam ediyor.
 
Bölge Adliye Mahkemesi, 2009 yılında Erzurum İli Dadaşkent (Aziziye) İlçesinde bulunan hizmet binasına taşınarak eski Hükümet Konağını aslına uygun şekilde yeniden inşa etmeye karar verdi. Tüm idari yargı birimleri, restorasyonu tamamlanan hizmet binasına 15.02.2013 tarihinde taşınmış ve halen bu yerde hizmet vermeye devam etmektedir.
 

ERZURUM BÖLGE İDARE (İSTİNAF) MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI 

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon 0 442 328 00 14 – 16 (3 Hat)
Fax 0 442 328 00 13
Adres: Bilali Habeş Mahallesi Hilal Sokak No:1 Dadaşkent Aziziye / ERZURUM

ERZURUM İLK DERECE İDARE ve VERGİ MAHKEMELERİ

Telefon 0 442 327 63 85 – 86 (2 Hat)
Fax 0 442 327 63 88
Adres Rabia Ana Mah. Aliravi Cad. No:80 Yakutiye / ERZURUM
 

Erzurum Barosu

Erzurum Barosu Hizmet Binası, Yeni Yönetim Caddesi 25200 ERZURUM adresinde faaliyet göstermektedir.

Telefon numarası: Telefon: (0 442) 233 03 41

Baro, yerel ve ulusal düzeyde avukatların örgütlendiği ve temsil edildiği bir meslek kuruluşudur. Barolar, avukatların mesleklerini düzenler, eğitim, eğitim ve profesyonel gelişim fırsatları sunar ve etik kurallara ve mesleki standartlara uymalarını teşvik eder.

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde debarolar, avukatların mesleğini icra etmesini ve ruhsat almasını düzenler. Baro üyesi olmak, avukatların mesleki standartlara ve etik kurallara uymalarını gerektirir. Ayrıca, avukatların yasal olarak eğitilmiş olmaları ve belirli sınavlardan geçmeleri gerekebilir.

Avukatların yasal eğitimlerini ve mesleki gelişimlerini sürdürmeleri için barolar eğitim programları sunar. Ayrıca, hukuki sorunlarla ilgili kamuoyunun farkındalığını artırırlar ve hukuki reformları teşvik ederler.

 
 

Aşkale Avukat

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Aşkale, Erzurum’un 53 km batısında ve Erzincan’ın 120 km doğusundadır. Aşkale, Erzurum ilinin batısındaki son ilçesidir. 

Aşkale Avukat Hizmetleri Kartaloğlu Hukuk Bürosunca sorunsuz bir şekilde sağlanmakta haftanın 7 günü 24 saat hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlık Ofisimize ait  (0446) 606 06 24 telefon numarasını arayarak danışmanlık almak istediğiniz konu hakkında ön görüşme yapmanız uygun olacaktır.

Horasan Avukat

Horasan, Erzurum’un bir ilçesidir  Horasan ilçesi, kuzey ve doğuda Kars, güneydoğuda Ağrı, güneyde Karayazı, batıda Köprüköy ve Pasinler ve kuzeybatıda Narman ilçeleriyle çevrilidir.

Horasan Avukat Hizmetleri Kartaloğlu Hukuk Bürosunca sağlanmakta kesintisiz hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlık Ofisimize ait  (0446) 606 06 24 telefon numarasını arayarak  ön görüşme yapmanız uygun olacaktır.

Görüşme neticesinde detaylı bilgilendirmeler yapılarak davanız hakkında yol haritası belirlenecektir.

Oltu Avukat

Erzurum’un merkez ilçelerinden sonra toplumsal ve ekonomik gelişmişlik açısından Oltu ilk sırada yer almaktadır.Tarım, hayvancılık, madencilik ve orman ürünleri ekonomisinin ana bileşenleridir. İlçede Atatürk Üniversitesi’ne bağlı iki fakülte ve bir meslek yüksekokulu vardır. Oltu, Doğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Karadeniz Bölgesi arasındaki Hopa-İran Transit karayolu üzerinde yer almaktadır.
 

Oltu Avukat Hizmetleri Kartaloğlu Hukuk Bürosunca sağlanmakta hukuki danışmanlık hizmeti aksatılmadan  sağlanmaktadır.

Öncelikle danışmak istediğiniz konu hakkında Kartaloğlu Hukuk ve Danışmanlık Ofisimize ait  (0446) 606 06 24 telefon numarasını arayarak  ön görüşme yapmanız uygun olacaktır.

Görüşme neticesinde detaylı bilgilendirmeler yapılarak davanız hakkında izlenecek adımlar berlirlenecektir.

 
 
Erzurum Adliyesi

Erzurum’da hukuki destek ve avukat hizmeti gerektiren ceza davalarında, davayı yürütecek avukatın çok dikkatli seçilmesi önemlidir. Ceza davası sonucunun özgürlüğünüzü tamamen etkileyeceği ve dava sürecinde yapılacak hataların ileride düzeltilemeyeceği unutulmamalıdır.Sonuç olarak, alanında uzman bir ceza avukatı ile çalışmanız size fayda sağlayacaktır.

Erzurum avukatları;

·         Savcılığa suç duyurusunda bulunma

·         Kollukta ifadeye girme

·         Savunma Dilekçesi yazma

·         Soruşturma dosyalarına bakma

·         İnfaz hesaplaması yapma

·         Tutukluluğa itiraz

·         Adli kontrole itiraz

·         Savcılık ve sulh ceza hakimliğinde sorguya katılma

·         Asliye ceza mahkemesinde ceza davası sürdürme

·         Ağır ceza mahkemesinde ceza davası sürdürme

·         Cezaevi ziyareti

·         İnfaz sürecinde hataların düzeltilmesi

·         İstinaf ve temyize başvurma gibi ceza davasıyla ilgili her türlü işlemi yerine getirir.

Soruşturma aşamasında şikayet ve ihbarın yapılması, kovuşturma aşamasında davanın takip edilmesi ve ardından istinaf ve temyiz kanun yolu süreçleri, Erzurum avukatları tarafından büyük bir dikkat ve özenle yürütülür. Erzurum avukatları seçilirken, avukatın mesleki deneyimi ve daha önce hangi davalara baktığı araştırılmalıdır. Bu, sizi mağdur etmemek için önemlidir.

Halk dilinde savcılık aşamasındaki soruşturmalara, asliye ceza mahkemelerine ve ağır ceza mahkemelerine bakan avukatlar, ceza avukatı olarak bilinir.

Erzurum Ceza Avukatının Baktığı Davalara Örnek Vermek Gerekirse;

 • Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama
 • Taksirle öldürme
 • Göçmen kaçakçılığı
 • İntihara yönlendirme
 • Eziyet
 • Cinsel taciz
 • Kasten yaralama
 • Kasten yaralamanın ihmali davranışla işlenmesi
 • Taksirle yaralama
 • Organ veya doku ticareti
 • Çocuk düşürtme ve çocuk düşürme.
 • Kısırlaştırma
 • Tehdit
 • Şantaj
 • Cebir
 • Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma
 • Konut dokunulmazlığının ihlali
 • Kişilerin huzur ve sükununu bozma
 • Hakaret
 • Haberleşmenin gizliliğini ihlal
 • Kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması
 • Bedelsiz senedi kullanma
 • Özel hayatın gizliliğini ihlal
 • Kişisel verilerin kaydedilmesi
 • Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme
 • Hırsızlık
 • Mala zarar verme
 • Hakkı olmayan yere tecavüz
 • Güveni kötüye kullanma
 • Dolandırıcılık
 • Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması
 • Trafik güvenliğini tehlikeye sokma
 • Çevrenin kasten kirletilmesi
 • Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma
 • Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak
 • Mühürde sahtecilik
 • Mühür bozma
 • Resmi belgede sahtecilik
 • Özel belgede sahtecilik
 • Açığa imzanın kötüye kullanılması
 • Suçu ve suçluyu övme
 • Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama
 • Hayasızca hareketler
 • Müstehcenlik
 • Fuhuş
 • Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama
 • İhaleye fesat karıştırma
 • Edimin ifasına fesat karıştırma
 • Bilişim sistemine girme
 • Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme
 • Görevi kötüye kullanma
 • Görevi yaptırmamak için direnme
 • İftira
 • Suç üstlenme
 • Suç uydurma
 • Yalan tanıklık
 • Suçu bildirmeme
 • Uyuşturucu Ticareti
 • Hayvan Öldürme
 • Soykırım
 • İnsanlığa karşı suçlar
 • Örgüt
 • Kasten öldürme
 • Kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi
 • İşkence
 • Cinsel saldırı
 • Çocukların cinsel istismarı
 • Reşit olmayanla cinsel ilişki
 • Yağma
 • Nitelikli dolandırıcılık
 • Hileli iflas
 • Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti
 • Parada sahtecilik
 • Rüşvet
 • Zimmet
 • İrtikap
 • Devletin egemenlik alametlerini aşağılama
 • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar
 • Halk dilinde savcılık aşamasındaki soruşturmalara, asliye ceza mahkemelerine ve ağır ceza mahkemelerine bakan avukatlar, ceza avukatı olarak bilinir.
 •  

Avukatlık Kanunu, avukatlık mesleğinin icra edilebilmesi için bir il barosuna kayıtlı olunması gerektiğini belirtmektedir. Ancak hukuken açıkça bir engel yoktur ki bir avukatın tüm ülkeyi işe alması mümkün olsun. Bir ceza davasında taraflar, davayı uzman bir avukat tarafından yürütmelidir. Erzurum merkez ve ilçeleri başta olmak üzere Erzurum ceza avukatı tüm Türkiye’ye hizmet verir.

Erzurum ceza avukatı ücretleri taraflar arasında serbestçe belirlenebilir. Bu durumda, avukatın bilgi ve deneyimi, sarf edeceği çaba ve dava konusu çok önemlidir. Bu çerçevede bir ücret belirlenir. Bununla birlikte, bu ücret Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinden daha düşük değildir. Bu taban ücret devlet tarafından belirlenmiştir.Bununla birlikte, alanında uzman avukatlar taban ücretin üzerinde ücret alabilirler.

Avukatlar her zaman en iyisini ararlar.Bununla birlikte, kavramlar arasında önemli bir hata veya farklılık vardır. çünkü en iyi avukat, ceza avukatı veya ağır ceza avukatı aramaları internette sürekli olarak yapılmaktadır. Yapılan bu aramalar sonucunda birçok alakasız ve gereksiz konu ve reklamlı siteler ortaya çıktı. Bunun nedeni internetteki bilgi paylaşımıdır. Bu nedenle, internette reklam yapmak yerine avukatların bilgi ve deneyimini incelemek faydalıdır.

erzurum avukat